BurgerClosechevronBagSearchUser
  • Delivery country: United Kingdom
  • servicesStores & services
    Belfast, Victoria Square
    Stores
    Sephora Belfast, Victoria Square
    Victoria Square, Bridge St, Belfast, BT1 4QG
    View All Hours +
    Cycle
    Change your store

    Your favourite store allows you to see services available and book appointments

    In-Store Services
    Make-up and skincare services, Benefit BrowBar, gifting and personalisation workshop, Sephora offers you a whole range of services to come and discover in store Make an appointment
    (Belfast, Victoria Square)
    See Belfast, Victoria Square store servicesView all stores
  • Wishlist
  • Cart0
Your Devotion Eau de Parfum Intense

Dolce and Gabbana Your Devotion Eau de Parfum Intense

%0 4.57 | 784 reviews
Box

£78.00 (£2.60 per ml)

Free UK delivery

Select Size (3)

30ml (£2.60 per ml) £78.00In stock50ml (£2.20 per ml) £110.00In stock100ml (£1.49 per ml) £149.00In stock
In stock

This product is temporarily out of stock

If you like we can let you know when we have some more.

Dolce&Gabbana Your Devotion Eau de Parfum Intense is the essence of who you are: feminine, passionate, capable of listening to your heart. Always.

THE DESIGN
The fragrance is housed in a latte-colored lacquered glass bottle sealed with the unmistakable Sacred Heart.

Your Devotion Eau De Parfum Intense honors the gourmand notes of the original fragrance, reimagining its codes with a fruity twist that creates a more playful, yet sensual experience.

This fragrance was created by Olivier Cresp for Dolce&Gabbana.

TOP
The perfume opens with a juicy and vibrant splash of Sicilian Melon.

HEART
At the heart, Orange Blossom lights up the fragrance with delicate freshness.

BASE
A creamy and addictive hint of Vanilla Milk adds sensuality and warmth at the base.

Ingredients

ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES, AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA PEEL OIL (CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) PEEL OIL), HYDROXYCITRONELLAL, VANILLIN, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LINALYL ACETATE, GERANYL ACETATE, LINALOOL, PINENE, GERANIOL, CITRONELLOL, ROSE KETONES, CITRAL, CITRUS AURANTIUM FLOWER OIL, TERPINOLENE, BETA-CARYOPHYLLENE, TERPINEOL, ALPHA-TERPINENE, BENZYL BENZOATE

This list of ingredients may be subject to change, please consult the packaging of the product purchased.

Notes

Your Devotion Eau De Parfum Intense honors the gourmand notes of the original fragrance, reimagining its codes with a fruity twist that creates a more playful, yet sensual experience.

This fragrance was created by Olivier Cresp for Dolce&Gabbana.

TOP
The perfume opens with a juicy and vibrant splash of Sicilian Melon.

HEART
At the heart, Orange Blossom lights up the fragrance with delicate freshness.

BASE
A creamy and addictive hint of Vanilla Milk adds sensuality and warmth at the base.
Free gift

FREE Mystery Gift, when you spend £80 on anything.*

One free gift per order. Valid until the 5th of October, or whilst stock lasts. Your free gift will automatically add to the shopping bag page. Total value at order summary must be £80 or more worth of products, after any Promotion Code, Brands You Love discount and before delivery charges are applied. Excludes SEPHORA FAVORITES Advent Calendar, Gift Voucher and Fragrance Gift Box purchases. Cannot be used in conjunction with any other Promotion and this offer is not applicable to previously made or pending purchases. This offer is available online at Sephora.co.uk

Shop this offer

See more...